Aylardır bu fikirle savaşıyorum diyebilirim. Ama bu savaşma hali yapamıyorum artık geri dönücem tarzında değil. Yapmak istediklerim, hayallerim var. Bunları gerçekleştirmek de bu modern dünyada şu an için sosyal medyadan geçiyor. Bu gerçeği görmek bir taraftan canımı sıkıyor, diğer taraftan da bir çözüm yolu bulmaya çalışıyorum bir süredir. Üzerine çok düşündüm, kendimi eleştirdim, sorguladım ve sonunda ne istediğime karar verdim.

Ben yazmayı seviyorum. Gezdiğim yerlerle ilgili uzun uzun bilgi vermeyi, öğrendiklerimi paylaşmayı seviyorum. Bundan vazgeçmek istemiyorum.

Mutfakta vakit geçirmek en büyük hobilerim arasında. Yeni tarifler deniyorum. Kendimce denediğim şeylerin bir yerlerde kalıcı olması ve insanların da bunları okuyor ve deniyor olması beni mutlu ediyor.

Pilates! Benim en büyük tutkularımdan birisi. Eğitmenliği ve kendimi geliştirip yeni şeyler öğrenmeyi asla bırakmak istemiyorum.

Sonra bir de kitap yazma fikri vardı. Hayatıma yeni bir yön vermemi sağlayan Camino Yolu’nu yürüdükten sonra yaşadıklarımı, hissettiklerimi, değiştiğim ve geliştiğim her şeyi yazıya döküp bir kitap haline dönüştürmek istiyordum.

Ben daha özüme dönmek, kendi çekirdek ve özel hayatımın içinde sakince varolmak için sosyal medyayı kullanmama kararı almıştım. Ama gördüm ki yukarıda saydığım yapmak istediklerimden; beni ben yapan şeylerden uzaklaştım böyle olunca. Hepsi askıya alındı bir süredir. Ve istediğim şey bu değil.

Artık yeni bir hayata başladık. Bir sürü yeni başlangıçlar yaşıyoruz bu süreçte. Hayal ettiğimiz hayatın içindeyiz artık. Ve ben şimdi daha çok yazmak istiyorum.

İşte bu yüzden geri dönüyorum sosyal medyaya. Instagram hesabımı kişisel bir hesaptan ziyade internet sitemin devamı olarak kullanacağım bundan sonra.

Takipte kalın 🙂

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *