Akyaka’dan  çıktıktan 2,5 saat sonra Dalyan’dasınız.

Dalyan kanalının kıyısında, denizle gölün tam ortasında yer alan bu tatlı belde insana huzur veriyor. Kendi halinde ve doğal olması daha da cezbedici hale getiriyor.

Biz Dalyan’a 2 kez gittik. İlk gittiğimizde Dalyan Camping’de kaldık. Burası nehrin kenarında güzel ve şirin bir camping. İster çadırınızı alıp gidin; isterseniz de bungalovlarda kalın. Ama sezonda gidecekseniz ve bungalov istiyorsanız erken rezervasyon yaptırmanız gerekiyor çünkü bungalov sayısı çok değil. Biz bungalovda kalmıştık. Önündeki minik verandasına attıkları masa sandalye gece tam keyif yapmalık. Biz buranın ortamını çok sevdik ve kesinlikle tavsiye ediyoruz. Bungalovda kalacaksanız kahvaltı dahil sistem.

Kahvaltıyı da nehrin kenarındaki ortak alanda manzara eşliğinde yapıyorsunuz 🙂 Çadırda kalanlar da extra ücret ödeyerek kahvaltı yapabiliyorlar.

Dalyan Camping konumu için tıklayınız.

2. gidişimizdeki konaklama seçeneğimiz de Sun Dalyan Yeni Adet Organic Farm. İsmi biraz uzun evet 🙂 Burası da büyük bir arazinin ortasına yapılmış bungalov tarzında odaları olan küçük şirin bir işletme. Adından da anlaşılacağı gibi gerçekten her anlamda organik bir yer 🙂  Kahvaltı dahil çalışıyorlar ve kahvaltıdaki ürünler bahçelerinde kendi yetiştirdikleri ve ev yapımı ürünlerden oluşuyor. Gerçekten çok lezzetliydi. Ayrıca istediğiniz her saatte aperatif yemek de hazırlayabiliyorlar. Zeytinyağlılardan oluşan akşam yemeklerini de yemeden dönmeyin 🙂 Yemek fiyatları da oldukça uygun.

Konum için tıklayınız.

Gelelim Dalyan’da neler yapılacağına. Buraya geldiğinizde yapmanız gereken şey hemen bir tekne turu ayarlamak olsun. Eğer Dalyan Camping’de kalıyorsanız işletme sahibiyle konuştuğunuzda size yardımcı olacaktır. Hatta tura katılacağınız tekne direkt sizi camping’in kıyısına yanaşarak alıyor 🙂 Tekne turu içeriğinde çamur banyosu, iztuzu plajı, caretta carettaların olduğu yere gidip onları beslemek var. Tura öğle yemeği de dahil. Ayrıca kanalda tekneyle ilerlerken Kaunos’un ünlü kral mezarlarının da önünden geçiyorsunuz.

Dalyan’ın merkezi oldukça küçük. Nehir kenarındaki tatlı kafelerden birine oturup bi kahve molası keyifli olacaktır.

Bir de Şahin Tepesi var. Dalyan’ı ve İztuzu Plajı’nı tepeden izleyebileceğiniz bir seyir tepesi burası. Günbatımında gitmek keyifli olacaktır. Yalnız biz gittiğimizde yolu çok kötüydü. Arabayla gidecekseniz dikkatli olmakta fayda var.

Ne ne kadar?

  • Dalyan Camping Bungalov : 120 TL ( 2 kişi, kahvaltı dahil )
  • Sun Dalyan Yeni Adet Organic Farm : 80-100 TL (2 kişi, kahvaltı dahil )
  • Tekne turu : 50 TL

 

Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *