Ben Kimim?

Ben Çiğdem. Hayallerinin ve tutkularının peşinden koşmaya çalışan, asıl ve ilk mesleği Matematik öğretmenliği olan, ama kendini keşfetme sürecine girdikten sonra tutkuyla yapacağı işin pilates olduğunu anlayan ve bu yolda ilerleyen bir Pilates eğitmeni ve aynı zamanda hala bir öğretmenim.

Tam bir düzen insanıyım. Fazlasıyla titiz ve kontrolcü olduğum zamanlar da yok diyemem 🙂 Ama tüm bunlara rağmen farklılıkları seviyorum. Monotonluğa, tek düze bir yaşam stiline karşıyım. Hayattaki en büyük zevkim yeni rotalar belirlemek ve o rotaları keşfetmek.

Tek başıma çıktığım ilk İnterrail yolculuğumda karşıma çıkan ve hayata aynı yerden bakabildiğimiz, hayalini kurduğumuz bütün rotaları birlikte keşfettiğimiz şahane de bir eşe sahibim.

Tüm bunların yanında eğer gezmiyorsam ve de evdeysem en mutlu olduğum yer mutfaktır. Yeni tatlar ve Çiğdemce dokunuşlarla farklı lezzetler denemek en büyük keyfim.

Her insanın hayata bakışında bir kırılma noktası vardır. Benimki de çocukluğumun en büyük hayali olan 22 yaşında tek başıma çıktığım İtalya seyahatim. Bu tek başıma çıktığım yolculuk dünyaya daha ulaşılır bakmamı ve kendi iç dünyamı keşfetmemi sağladı. Artık şunu çok iyi biliyorum.

Hayalini kurduğun her şeyi yapabilirsin; yeter ki iste ve emek ver.

Peki ya senin hayalin ne?