Malum İstanbul’da oksijen solumak biraz güç ama yine de kendinizi doğaya bırakabileceğiniz yerler de yok değil. Bunlardan birisi de Kemerburgaz ilçesine bağlı Belgrad Ormanı. Avrupa yakasında olduğundan ötürü bize uzak kaldığı için biz pek keyfini çıkaramıyoruz ama yakın olanlara tavsiyem; hafta sonu sabah sporları için buraya gelebilirler.

Oldukça büyük bir alan burası. İçerisinde piknik alanları, koşu-yürüyüş-bisiklet parkurları mevcut. Canınız nasıl isterse ona göre takılabileceğiniz seçenekler mevcut yani 🙂 Burada kamp alanı da varmış ama biz daha tecrübe edemedik. Gittikten sonra deneyimlerimi sizlerle de paylaşırım. Yandaki parkurun konumu: Koşu Parkuru

Bir de yine Belgrad ormanı sınırları içinde yer alan Forestanbul Macera parkı var. Bir gününüzü kesinlikle buraya ayırmanızı tavsiye ederim. Survivordaki parkurlar gibi ağaçların üzerine yerleştirilmiş ip parkurlarının olduğu, adrenalin ve macera sevenler için şahane eğlenceli bir yer.

İçerisinde seviyesine göre farklı isimler verdikleri her yaşa hitap eden birçok parkur var. Yani çocuğunuzu alıp da gidebilirsiniz. İp parkuru dışında farklı aktiviteler de mevcut bu alanda. Ayrıntılı bilgiyi http://forestanbul.com/ adresinden öğrenebilirsiniz.

Ne ne kadar?

  • Belgrad Ormanı giriş ücreti araç için : 10 TL
  • Forestanbul İp parkuru : 55 TL
Share:

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *